Vitaminas C (askorbo rūgštis)

Vitaminas C (askorbo rūgštis)

Kam jis reikalingas?

Vitaminas C stiprina imuninę sistemą ir taip kovoja su infekcija .Gamina kolageną, taip stiprindamas kaulus, odą ir sąnarius. Antioksidantas , detoksikuoja išmetamųjų dujų teršalus ir saugo nuo vėžinių ir širdies susirgimų. Padeda gaminti antistresinius hormonus, energiją iš maisto medžiagų.

 

Trūkumo požymiai


Dažni peršalimai , energijos trūkumas, dažnos infekcijos, jautrios ir kraujuojančios dantenos , lengvai atsirandančios mėlynės, kraujavimas iš nosies, lėtas žaizdų gijimas ,raudoni spuogeliai ant odos.


Kiek reikia?


RPN (rekomenduojama paros norma) 60 mg
OPN (optimali paros norma) 2000 mg


Toksiškumas


Perteklius gali sukelti viduriavimą, bet tai nėra intoksikacijos požymis, kadangi viduriavimas , sumažinus dozę, pasibaigia.


Rekomenduojami maisto produktai


Paprika (100 mg), rėžiukas(60 mg), kopūstai(60 mg), brokoliai(110 mg), žiediniai kopūstai(60 mg), žemuogės (60 mg) , citrinos(50 mg) , kivi vaisiai (55 mg) ,
žirneliai (25 mg) ,melionai (25 mg) , apelsinai (50 mg) , greipfrutai (40 mg), laimai (29 mg), pomidorai (60 mg).


Padėjėjai


Bioflavonoidai ,esantys vaisiuose ir daržovėse ,didina vitamino C poveikį .Vitaminas C veikia kartu su B grupės vitaminais energijos gamybos procese. Kartu su vitaminu E veikia kaip antioksidantas.


Vagys


Rūkymas , alkoholis, teršalai , stresas , keptas maistas.


Šaltinis
Patrick Holford "Nauja Optimalios mitybos biblija" psl. 480 - 481 Knygos leidėjas (Medicinos tyrimų ir konsultacijų centras)