Aknė (spuogai)

Aknė (spuogai)

Spuogai dažniausiai trukdo paaugliams, kadangi hormonų koncentracijos pakitimas brendimo metu yra esminė spuogų ir kitų odos problemų atsiradimo priežastis. 

Aknė (spuogai)


Spuogai dažniausiai trukdo paaugliams, kadangi hormonų koncentracijos pakitimas brendimo metu yra esminė spuogų ir kitų odos problemų atsiradimo priežastis. Dėl hormonų pakitimų odos riebalinės liaukos pradeda gaminti per daug riebalų ir keratino, kurie užkemša odos liaukų angeles (poras), dėl to riebalinės liaukutės atsiranda infekcijos židiniai. Maistas, kuriame gausu prisotintų riebalų, riebaluose kepti produktai dar labiau intensyvina riebalų išskyrimą odos riebalinėse liaukose. Vitamino A trūkumas sukelia odos hiperemiją (kraujo priplūdimą) kadangi padidėja odos paviršių ląstelių keratinizacija. Vitamino A ir cinko trūkumas taip pat sumažina organizmo gebėjimą kovoti su infekcija. Optimali mityba padeda subalansuoti hormonus ir sumažina infekcijų riziką. Svarbiausi papildai yra vitaminas A, B kompleksas ir ypatingai vitaminas B6, C ir E vitaminai, nikotininė rūgštis dėl odos kraujotakos suankstyvinimo ir vitaminas E efektyviam odos žaizdų gijimui. Tinkama mityba ir švara yra esminiai spuogų gydymo komponentai. Būkite atsargūs su jodo turinčiais maisto papildais, kadangi jodas gali suintensyvinti spuogų atsiradimą.

Mitybos patarimai

Vartokite maistą pagal optimalios mitybos principus. Gerkite daug vandens. Naudingi produktai, turintys daug sieros – kiaušiniai, česnakas, svogūnai. Venkite cukraus , rūkymo, riebių ir keptų produktų. Valgykite daug šviežių vaisių ir daržovių (daug vandens turinčių produktų).

Papildai