Anemija

Anemija

Anemiją gali sukelti geležies,vitamino B12 arba folinės rūgšties trūkumas. Kraujo tyrimas parodys, ar jums trūksta šių medžiagų. 

 

ANEMIJA

Anemiją gali sukelti geležies,vitamino B12 arba folinės rūgšties trūkumas. Kraujo tyrimas parodys, ar jums trūksta šių medžiagų. Geležis reikalinga hemoglobino gamybai– tai pagrindinė medžiaga, kuri nuneša deguonį ir kitas maisto medžiagas į jūsų smegenis, raumenis, organus ir kitus audinius. Jeigu jūsų organizme trūksta geležies, sumažėja eritrocitų (raudonųjų kraujo kūnelių). Tada jūs atrodote išblyškęs, o esant nepakankamam eritrocitų kiekiui, jūsų smegenys ir kūnas negauna reikiamo kiekio deguonies ir kitų maisto medžiagų. Jeigu jums trūksta folinės rūgšties ir vitamino B12, jūsų organizme esantis hemoglobinas tampa nekokybiškas ir nedirba taip gerai, kaip turėtų. Rezultatas?Nuovargis.

Du paprasti testai parodo geležies trūkumą žmogaus organizme – tai nagai ir akių vokai. Atitraukite apatinį voką ir pažiūrėkite, kokios spalvos yra gleivinė – ji bus blyški geležies deficito atveju ir raudona sveiko žmogaus. Stipriai paspauskite nago kraštą, kol pabals, ir staigiai atleiskite. Jei nagas ilgai lieka baltas, jums trūksta geležies. Sveiko žmogaus nago spalva atsigauna greitai nustojus spausti.

 

Mitybos patarimai


Raudona mėsa nuo seno yra gerai žinomas geležies šaltinis, bet tokia mėsa taip pat turtinga prisotintomis riebalinėmis rūgštimis. Kiti geležies šaltiniai, kurie neturi prisotintų riebalinių rūgščių, yra kiaušiniai, špinatai, kiti žalumynai, pupos, lęšiai, džiovinti abrikosai, melasa ir moliūgo sėklos. Taigi valgykite daug šių produktų ir visokių žalumynų, žalių daržovių ir pupų, kurie taip pat turtingi ir folatais. Vitamino B12 turi tik gyvulinės kilmės produktai.

Papildai


• 2 dozės multivitaminų ir mineralų komplekso per dieną


• Geležis 10mg

• 2 dozės vitamino C 1000mg